۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير
با حمايت كانون پتنت 82 پتنت ايراني در دفاتر ثبت اختراع خارجي گرنت شد.
با حمايت كانون پتنت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري 82 پتنت ايراني در دفاتر ثبت اختراع خارجي گرنت شد.
با حمايت كانون پتنت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري 82 پتنت ايراني در دفاتر ثبت اختراع خارجي گرنت شد.
به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رساني معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، حمايت از ثبت اختراع در دفاتر معتير خارجي يكي از اقدامات كانون پتنت معاونت علمي و فناوري در راستاي توليد ثروت از مالكيت فكري و ايجاد بازار اختراعات و كسب درآمد از آن‌ها است.
كانون براي تحقق اين هدف خدماتي مانند ثبت اختراع در سيستم‌هاي پتنت معتبر جهان مانند «USPTO» و «EPO» و حمايت 90 درصدي از كل هزينه‌هاي ثبت در ادارات معتبر ثبت اختراع را انجام مي‌دهد. تا كنون مخترعان ايراني با دريافت اين حمايت‌ها موفق به ثبت بين المللي 82 اختراع شدند.
بر اساس اين گزارش تاكنون يك هزار و 688 درخواست در سامانه كانون براي دريافت حمايت ثبت شده كه از اين تعداد 274 پرونده پس از ارزيابي مورد تاييد قرار گرفته است.
همچنين ترويج و انتشار مفاهيم و موضوعات مرتبط با حقوق مالكيت فكري براي آگاهي بخشي به مخاطبان عام، توانمندسازي كار‌شناسان دفا‌تر مالكيت فكري دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي كشور، برگزاري سمينار‌ها و كارگاه‌هاي آموزشي مالكيت فكري دانشگاه‌ها و شركت‌هاي دانش‌بنيان، ايجاد بانك اطلاعاتي از فناوري‌ها و اختراعات پتنت شده و معتبر از ديگر اهدافي است كه در اين كانون دنبال مي‌شود.
تاریخ:
1398/10/20
تعداد بازدید:
16
منبع:
http://aurl.ir/u3kob
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان -بلواردانشگاه - دانشگاه اصفهان - روبروي مصلاي دانشگاه - مركز رشد و كارآفريني (دانشكده قديم علوم تربيتي و روانشناسي)
كدپستي: 8174673441
E-mail: roshd-esf@res.ui.ac.ir 
تلفن: 37934363 -37933080  تلفكس: 37932924
Powered by DorsaPortal